Skip to main content
  • Dziennik budowy

Instalacja elektryczna - Tydzień 21-22

Pepowo-elektryka09

Instalacja elektryczna jest wykonywana na budowie jako pierwsza po zakończeniu etapu SSZ tj. stanu surowego zamkniętego. Na tej inwestycji, ponad klasyczną instalację oświetleniową oraz zasilania położyliśmy okablowanie do systemu monitoringu, alarmu, RTV oraz sterowania ogrzewaniem podłogowym.

Warto jest już na początku budowy przemyśleć rozkład funkcjonalny pomieszczeń - gdzie będzie stał stół, gdzie będzie TV itp. Poprawne i docelowo zaplanowane punkty elektryczne na tak wczesnym etapie budowy są gwarancją tego, że przy pracach wykończeniowych nie będziemy zmuszeni znowu bruzdować ścian i sufitów w celu przenoszenia albo dodawania punktów.

Wykonując samą instalację przed tynkami, warto jest przypilnować ekipy aby osadzały puszki na naprawdę grubą warstwę gipsu - co pomoże uzyskać szczelność powietrzną ścian i minimalizuje efekt wiania z gniazdek. Kolejna sprawa to podkuwanie narożników pod kable - pozwoli to na późniejszym etapie poprawne wyrobienie narożników przez tynkarza. Warto jest też pamiętać, aby zakuć w ścianie solidny przepust na kable od TV oraz koniecznie opisać wszystkie przewody wchodzące do rozdzielnicy. 

Ostatnie ale najważniejsze - zrobienie pełnej inwentaryzacji zdjęciowej z przyłożoną miarą przed zatynkowaniem. Zawsze wykonujemy taką dokumentację dla naszych klientów. W każdym pomieszczeniu wykonywany jest filmik poglądowy oraz zdjęcia każdej ściany ze złapanymi wymiarami od punktów charakterystycznych. Pozwala to w późniejszym czasie zminimalizować ryzyko przewiercenia/przekucia przewodów podczas prowadzenia dalszych prac budowlanych czy wykończeniowych.

Szczelny montaż drzwi wejściowych. Tydzień 25
Okna. Tydzień 18

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://arkano.pl/