• Dziennik budowy

SSO- konstrukcja dachu

SSO-osowa56

Dach i koniec SSO

​Bardzo zwracamy uwagę na jakość drewna zamawianego na konstrukcję dachu. Tutaj miało to szczególne znaczenie ponieważ na pokrycie idzie blacha na rąbek stojący. Przy takim kryciu konstrukcja musi być wykonana idealnie - blacha na rąbek nie wybacza błędów. Drewno impregnowane ciśnieniowo zamawiamy z tartaku Complex z Dziemian. Przyjeżdża naprawdę zaimpregnowane, odpowiednio wysuszone i proste. To nie jest wcale oczywiste w innych tartakach.

Na tej budowie nie mogło też zabraknąć stali w dachu. Aby odpowiednio wzmocnić konstrukcję zastosowaliśmy stalowe krokwie w obrębie pustki nad salonem. Na niższej części dachu zastosowaliśmy też izolację termiczną z płyt Thermano w celu eliminacji mostka termicznego. Można było tego nie robić ale takie szczegóły mają znaczenie i ich zaniedbanie na początkowym etapie budowy lubi się potem zemścić. 

W międzyczasie na konstrukcji pojawiła się wiecha. Impreza z tej okazji odbyła się przy sprzyjającej pogodzie i my także braliśmy w niej udział.

Na koniec jeszcze płyty OSB i papa na dach i z końcem lipca mamy zakończony stan surowy otwarty. Budowa SSO dla dwóch budynków z czego mieszkalny o powierzchni blisko 350m2 i podpiwniczony garaż o powierzchni 130m2 zajęła nam 5 miesięcy.

Zaczynamy budowę
Ściany działowe

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://arkano.pl/

Zostaw do siebie kontakt

Zostaw swój numer, a my oddzwonimy, by porozmawiać o budowie Twojego domu!
Please type your full name.
Nieprawidłowy numer telefonu