• Dziennik budowy

SSO - ściany parteru

SSO-osowa26

Strop nad piwnicą  - miejsce na podnośnik

​Ściany piwnicy zostały wymurowane w pierwszych dniach kwietnia. Słupy udało się zalać 3 kwietnia . Jednym z wymagań postawionych przez Inwestorów było zaprojektowanie miejsca na podnośnik w garażu. Zaplanowany został podnośnik nożycowy umieszczony w zagłębieniu w posadzce. Taki zabieg umożliwia komfortowe, codzienne korzystanie z garażu a w miarę potrzeby, krata nad podnośnikiem zostaje zdjęta i na podnośniku ląduje auto. Aby to było możliwe w podpiwniczonym garażu, na etapie projektu zaplanowane zostało wzmocnione zbrojenie stropu. 

Ściany piwnicy zyskały ciężką izolację przeciwwodną w postaci papy 5mm. Warunki gruntowe na działce były korzystne, nie było wysokich wód gruntowych jednak przy dzisiejszych zmianach klimatycznych nigdy nie wiadomo jak będzie wyglądała sytuacja za 10 czy 20 lat więc zawsze zalecamy izolowanie piwnic w tej technologii. 

Ściany parteru 

​Ściany murowane budynków wykonywane są z bloczków silikatowych. Na koniec kwietnia mieliśmy skończone wszystkie roboty murowe ścian parteru zarówno budynku mieszkalnego jak i garażu. W między czasie zbrojone były i szalowane słupy, których mamy z racji dużych przeszkleń, pustki nad salonem oraz sporych rozpiętości bardzo dużo.

SSO - strop nad parterem i ściany piętra
SSO - fundamenty

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://arkano.pl/

Zostaw do siebie kontakt

Zostaw swój numer, a my oddzwonimy, by porozmawiać o budowie Twojego domu!
Please type your full name.
Nieprawidłowy numer telefonu