Skip to main content
  • Dziennik budowy

Wiecha czyli koniec SSO. Tydzień 14

Pepowo-DJI-T14-01 wiecha w Pępowie

22 maja 2020, w piękny słoneczny piątek zakończyliśmy budowę stanu surowego otwartego. Tradycyjnie przy tej okazji nie może zabraknąć wiechy, powieszonej w szczycie domu, ogniska i kiełbasek oraz wódki - oczywiście na wynos :)

Zadbać o szczelność już na etapie SSO

Na ostatniej prostej wymurowane zostały do końca ścianki działowe oraz zalane ostatnie wieńce. Dodatkowo już na tak wczesnym etapie zaczynamy dbać o późniejszą szczelność powietrzną budynku. Ościeża okienne zostały wyrównane klejem tak, aby podczas montażu okien, taśmy paroszczelne i paroizolacyjne mogły zostać dokładnie, szczelnie przyklejone. Tylko przy odpowiednim przygotowaniu ościeży szczelny montaż okien ma jakikolwiek sens.

Ponadto, szczyty ścian działowych piętra, zostały zaklejone zaprawą. Co to za fanaberie pomyślicie? Otóż ściany zewnętrze, zalane zostały wieńcami. Ścianki działowe takowych nie posiadają więc swobodnie później w nich hula wiatr. Skąd się bierze? Próbujemy do tego usilnie dojść na każdej kolejnej budowie, przy każdym kolejnym teście szczelności.. ale nadal nie wiemy :) Tak czy siak operacja zaklejenia szczytów ścianek działowych na tym etapie nie jest ani specjalnie praco-- i koszto- chłonna , więc wykonujemy to zawsze w standardzie. 

Pokrycie dachu. Tydzień 15-16
Więźba dachowa. Tydzień 12.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://arkano.pl/