Skip to main content

Nowoczesny bliźniak w otulinie lasów matemblewskich

Gdańsk

Gdańsk

Bliźniak w sąsiedztwie lasu

 • Zakres

  Projekt + Budowa pod klucz

 • Miejscowość

  Gdańsk

 • Powierzchnia

  250m+ 270m2

 • Architekt

  mgr inż. arch. Hubert Kowalski

 • Dziennik budowy

  Przejdź do dziennika budowy

Wymagania co do projektu były wyraźnie określone - ma być nowocześnie ale w zgodzie z otoczeniem. Budynek miał się komponować z otaczającym go lasem. Z takich założeń powstały dwie nowoczesne stodoły z czerwonej cegły z czarnymi dachami i stolarką okienną. Duże przeszklenia otwierają widok na las oraz wpuszczają do środka maksymalną ilość promieni słonecznych. 

Otoczona lasem działka o powierzchni 1200m2 nie należała do łatwych. Rodzimy teren znajdował się ok 2.5 metra poniżej poziomu drogi dojazdowej a dostęp promieni słonecznych od południowej strony znacznie ograniczał zalesione wzniesienie. Aby maksymalnie wykorzystać potencjał zabudowy działki i obu rodzinom zapewnić intymność powstał niekonwencjonalny projekt domu bliźniaczego, który nie stoi do siebie równolegle, a projekt środka dopasowany jest oddzielnie do potrzeb mieszkańców

Dostosowanie działki pod ten projekt wymagało intensywnej współpracy z urzędami i wieloma formalnościami w różnych obszarach. Prace projektowe rozpoczęte pod koniec 2018 roku zaowocowały uzyskaniem pozwolenia na budowę w marcu 2019 i dwa miesiące później rozpoczął się proces budowy.


Zdjęcia